Zapobieganie kleszczom u kota

W ciepłe letnie i jesienne wieczory uwielbiam spacerować ze swoim kotami. Z uwagi na to, że mam niedaleko domu park, często odwiedzamy akurat to miejsce. Zawsze po powrocie ze spaceru znajduję nieproszonych gości pod sierścią mojego pupila. Dosyć ciepła jesień wydłużyła tylko okres aktywności kleszczy, co niezwykle mnie martwi ponieważ wiąże się to z ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju chorób generowanych przez kleszcze.

Aby ochronić moje koty testowałem wiele środków i preparatów dostępnych na rynku, które jak podawał producent miały być w pełni chroniące koty przed kleszczami. Stosowałem preparaty działające podskórnie oraz takie, które odstraszają kleszcze przed wszczepieniem się pod skórę. Efekt był średni… Obroże, które powinny działać nawet do 8 miesięcy czy krople nie spełniły do końca swojego zadania, niektóre z nich działały dłużej inne krócej. Po wielu próbach i testach trafiłem na preparat Fiprex spray. Polecił mi go znajomy, który stosował go akurat u swojego psa. Trochę zdziwił mnie fakt, że może być używany zarówno dla kotów jak i psów ale ryzyko było warte podjęcia!

To był strzał w dziesiątkę! Fiprex spray oprócz ochrony przed kleszczami, chroni czworonogi również przed pchłami czy wszami. Przeznaczony do oprysku łatwo się rozmieszcza na sierści kota. Fiprex spray dzięki zastosowaniu fipronilu skutecznie eliminuje wszelkie kleszcze czy pchły. Wgryzione już w skórę kleszcze Fiprex spray usuwa do 24-48 godzin. Dzięki specjalnemu składowi Fiprex spray wytwarza na skórze kotów barierę ochronną, utrzymującą się nawet do 4 tygodni. Fiprex spray odporny jest na działanie promieni słonecznych, więc z powodzeniem będę mógł go stosować w okresie letnim oraz odporny na wodę więc nie będzie problemu z kąpielą moich kotów.

Do wyboru mamy dwie pojemności Fiprex spray w pojemniku 100 ml i 250 ml – osobiście wybrałem większą z racji posiadania kociej gromadki. Pomimo opisanych tu wytycznych odsyłam do ulotki. Ważne jest znanie dokładnej wagi naszych kotów przed zastosowaniem środka, bo od niej zależy ilość psiknięć Fiprex spray na skórę kota.

Dzięki odkryciu Fiprex spray pozbyłem się na dłużej problemu z wszelkimi kleszczami i innymi owadami atakującymi moje koty w czasie spacerów, a czasami ciężkimi do zlokalizowania i usunięcia za pomocą pęsety. Teraz każdy spacer kończy się tylko pobieżnym sprawdzeniem sierści kotów, bo już od paru tygodni nie znalazłem żadnych nieproszonych gości.