Sprzątanie po psie

Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami. Prócz codziennego karmienia i zabawy, nasz pupil wymaga jeszcze codziennych spacerów. W miastach znajduje się wiele skwerów, parków i powstaje coraz więcej wybiegów przeznaczonych dla psów, gdzie nasz zwierzak może swobodnie biegać.

Spacer z psem jest też często przyjemnością dla właściciela, z wyjątkiem sytuacji, gdy na naszego pupila rzuca się inny pies. Każda osoba posiadająca psa czy szczególnie te osoby, które tych psów nie posiadają, zgodzą się ze stwierdzeniem, że przyjemniej jest spacerować po parku czy osiedlowych chodnikach, jeśli na trawnikach nie zalegają psie odchody. Chociaż w ostatnich latach coraz więcej ludzi sprząta po swoich psach, zdarzają się osoby, które tego po prostu nie robią. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek co zrobić, żeby spacer waszych pupilów był mniej uciążliwy dla innych ludzi.

Jednym z ważnych punktów jest wyprowadzanie psa na smyczy i w kagańcu. Zapewnimy tym samym komfort nie tylko sobie, ale i osobom przebywającym w naszym otoczeniu. Podniesie to również poziom bezpieczeństwa u naszego czworonoga. I nie możemy tutaj myśleć w kategoriach „znam swojego psa i wiem, że nie jest agresywny” my to wiemy, ale nie wiedzą tego inne osoby, spacerujące z nami po parku. Osoby takie mogły być w przeszłości zaatakowane przez inne psy i w związku z tym będą się zwyczajnie bały naszego czworonoga. Nasz biegający wokół pies może im zwyczajnie zepsuć spacer.

Najważniejszym punktem jest jednak sprzątanie po swoim pupilu. Przyczyn tego stanu rzeczy jest zapewne wiele, ale najczęściej można wskazać tutaj zwykle lenistwo i ignorancję. Niektórzy ludzie zwyczajnie wstydzą się sprzątania psich odchodów z trawnika. Inne osoby uważają to za obrzydliwe. Jednak każdy z nas powinien to robić ze względu na szacunek zarówno do miejsca, jak i innych ludzi. Pamiętajmy więc, że decydując się na psa do jednego z naszych obowiązków, będzie sprzątanie po nim w parkach czy na trawnikach. Podobnie jak sprzątanie po psie w domu czy we własnym ogrodzie. Niektórzy mogliby powiedzieć, że dom i ogród jest mój prywatny i ja w nim żyję, a park to park. Jednak park jest nas wszystkich i niektórym może przeszkadzać pozostawiona po Twoim psie kupa na trawniku lub obok ławki, na której siedzą.

Pamiętajmy więc, że do parku przychodzą wszyscy dzieci biegające po trawie, dorośli czy osoby starsze. Sprzątanie po swoim pupilu świadczy tylko i wyłącznie o naszej kulturze osobistej.