Labrador Retriever

Dzięki pozytywnemu nastawieniu, przyjaznemu usposobieniu i łagodności Labrador Retriever to idealny pies dla małych dzieci. Nie jest to pies dla każdego – ważną cechą przyszłego właściciela jest
konsekwencja oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Przez swoją łagodność nie nadają się na stróża – tak jak wylewnie przywitają właściciela, tak samo przywitają osoby niepożądane w naszym domu.

Labradory są stworzone do współpracy z ludźmi. Spędzając swój wolny czas z naszym pupilem, sprawimy, że będzie prze szczęśliwy. Charakteryzuje się dużą inteligencją, ale i potrafi pokazać drugą stronę swojej natury, są również bardzo uparte. Każde nasze polecenie posłusznie wykonają, zwłaszcza jeśli nagrodzimy je smakołykiem. Buntują się, jeśli będą przymuszone do fizycznego wysiłku lub ćwiczenia będą zbyt monotonne. Ważne jest określenie granic na samym początku współpracy z labradorami, zanim zdążą się „rozbrykać”.

Decydując się na labradora, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jeśli nie zapewnimy naszemu pupilowi zajęcia i będzie znudzony, może stać się zbyt nachalny. Obficie linieje oraz zdarza mu się
zbierać różne odpadki. Niewątpliwym plusem jest jego oddanie i rodzinne usposobienie. Szybko i chętnie się uczy nowych komend i świetnie nadaje się do wspólnego uprawiania sportu. Jest tolerancyjny wobec innych zwierząt, nie tylko psów.