Dlaczego nasz szczeniak nie ma apetytu?

W początkowych etapach życia zbilansowana dieta, dostarczająca wszystkich niezbędnych witamin i minerałów jest niezwykle ważna dla naszego czworonoga. Nie trudno zauważyć, że wielkość porcji i jakość jedzenia wypływa na samopoczucie szczeniąt. Co zrobić, jeśli nasz nowy członek rodziny nie chce jeść?

Trafiając do naszego domu z hodowli, szczenię jest mocno zestresowane nową sytuacją oraz odłączeniem od matki i rodzeństwa. W takim przypadku wypełniona miska nawet najlepszymi smakołykami nie spowoduje wzmożonego apetytu u naszego pupila.

Ważne jest, aby dowiedzieć się, o jakich porach dnia podawany był posiłek, aby kontynuować przyzwyczajenia żywieniowe. Spowoduje to poprawę samopoczucia szczeniaka i sprawi, że poczuje się trochę pewniej w nowym otoczeniu.

Jak każdy młody organizm, tak i organizm psów podatny jest na różnego rodzaju infekcję. Ważne jest, żeby stale kontrolować stan zdrowia naszego szczeniaka oraz pamiętać o wszelkich szczepieniach i
odrobaczeniu.

Jednym ze sposobów na zachęcenie szczeniaka na zajrzenie do miski jest podgrzanie jedzenie. Cieplejsze jedzenie ma bardziej intensywny zapach i smak. Głównym zmysłem u psów jest węch, więc taki zabieg może go zachęcić do sprawdzenia zawartości miski.

Sztuczek na zachęcenie do jedzenia jest więcej. Jeśli taka sytuacja się przedłuża ważne jest skontaktowanie się z lekarzem weterynarii, a w skrajnych przypadkach karmienie dożylne. Okres utraty apetytu
spowodowany zmiana miejsca zamieszkania trwa zaledwie kilka dni.